Detské postele

Detská posteľ nie je len pár stlučených dosiek dohromady. Dieťa by sa malo do postieľky tešiť a tiež v nej spokojne zaspať a spať. Výber detskej postieľky je síce neľahká úloha, ale určite nie nemožný. S detskou postieľkou z masívneho dreva sa väčšinou nepomýlite. Masívne drevo (napr. Borovica, smrek, dub, buk, jaseň) poskytne vášmu dieťaťu stabilnú polohu a spánkový komfort. Drevo je naviac prírodný alebo môže byť natreté nezávadným lakom, ktorý dlho vydrží. K drevu tak vznikajú nevšedné kombinácie, z čoho na obdiv najviac vystupuje elegantná a čistá biela, v kombinácii s inými farbami látkových domčekov alebo iných komponentov (zábrany, bočnice).


S dopytom posteľou narastá variabilita materiálov a samotné prevedenie


Ak predsa len túžite po niečom originálnejšom, do popredia sa dostávajú aj plastové verzie posteľou s motívmi Disneyho. Plast je v tomto prípade materiálom, ktorý vlastní licenciu. Jeho tvrdená verzia je silným konkurentom dreva. Disney zrejme presne vedel, ako deti pri televíznych obrazovkách zaujať. Jeho postavy sú vykreslené v každom detaile. Princezné majú krásne vlasy zdobené korunkami, Minnie nádherne dlhé riasy a mašľu, Daisy skvele padnúce korále na krku, káčer Donald dokonale rozkrojenie pusu a medvedík napapané bruško po mede. Takto by sme mohli menovať do nekonečna, ale je na čase, aby ste postavy odtajnili aj vy sami. Je ich naozaj veľa a každé dieťa sa stotožní s hrdinom iným. S plastom sa stretnete skôr u postelí, ktoré nevyžadujú ďalšie stavebné úpravy.

14

Postieľka pre malého chlapca

Ak teda máte jedno dieťa, problém tu nebude. Lenže čakáte druhé a náhle vyvstáva potreba postieľky druhej. Keď máte malý detský izbičku, situáciu musíte riešiť inak, než kúpi dvoch plastových alebo drevených postieľok. Ponúka sa vám variant poschodových postelí, ktoré zaberú miesta méně. Poschodové postele pre deti sú z kvalitného dreva, pretože ich konštrukcia musí byť naozaj pevná. Táto požiadavka vám zaistí najlepšie drevo z masívu.

Výber konkrétneho dreva zohľadnite podľa farieb ostatného nábytku. Postieľka môže ladiť alebo naopak vytvárať príjemný kontrast (napr. Žltá a modrá, ružová a zelená).
Zaujímavou možnosťou je aj vyvýšená postieľka, kde v jej spodnej časti vzniká očarujúce priestor na hranie. Druhou variantou je vytvorenie šatníkovej skrine. Záleží na vás, čo je pre vás praktickejšie. Každá bytová jednotka je iná, takže jej bude vyhovovať aj iné usporiadanie nábytku. S dispozičným riešením vám iste poradia aj bytový dizajnér. Návrhom je napr. Dvojlôžko, ktoré sa vysunie ako úložný priestor s ďalšou možnosťou uloženia matraca a šuplátek.
Lamino je odľahčená verzia dreva, s ktorou je ľahká manipulácia. Budí honosný dojem, rovnako ako detská posteľ z masívu, ale nie je tak ťažká. Dnes sa vyrába veľa dekorácií, ktoré nie sú len maľované, ale dajú sa na čelo aj boky postieľky jednoducho nalepiť.


Začnite u seba a lepšie sa vcítíte do vášho malého dieťaťa


Predstavte si sami seba ako malé dievčatko alebo chlapčeka. Ako by sa vám páčila nič nehovoria jednofarebná postieľka bez ďalších komponentov? U výbere je potrebné zohľadniť potreby dieťaťa na maximum. Jedine tak, je zárukou zdravý spánok bez prebúdzania a naliehanie matky, nech si k nemu ide ľahnúť. Nemusíte zostať len pri postieľka, existujú aj ďalšie finty, ktorými sa vaše dieťa bude cítiť v postieľke bezpečne (plyšák, svetielko, atď.).


Vek dieťaťa zohráva dôležitú úlohu


Na trhu sa objavuje celý rad detských postieľok, ktoré využijete od novorodenca po dojčaťa alebo batoľaťa po predškoláka. Nastaviteľné stupne umožní vašim deťom rásť s postieľkou, čo je výhoda a vy nie ste nútení kupovať postieľku inú. Súčasťou postieľok sú ďalšie komponenty, ktoré k nim možno pridať alebo naopak odobrať. Malému batoľaťu iste neodstránite bočnice po celej dĺžke postele, ale predškolákovi už bude vyhovovať zábrana len u hlavovej časti, aby mohlo z postieľky kedykoľvek vyliezť. Keď má dieťatko plin, tak je všetko v poriadku, pretože ho prebalíte. Keď plin nemá, bude chcieť v noci treba na WC, takže potrebuje z postieľky vyliezť. Detská psychológia je ťažká veda, ale výber postieľky iste zvládnete.


K posteli nutne patrí aj matrac a rošt


Viete, ako spoznáte kvalitného poskytovateľa detských postelí? Ponúkne vám k vašej novej postieľke ďalšie komponenty. Či už sa jedná o zábrany, látkové domčeky, šmykľavky alebo schodíky. to síce detaily, ale v detskom veku na nich naozaj záleží. Deti potrebujú líhať s pocitom istoty a bezpečia. Kým novorodenec uvíta postieľku menšie, kde je mu lepšie, väčšie dieťa zase priestor, kde sa samo pretočí na bok alebo chrbát. Pre malé deti sa ako výhodná varianta javí matrac z kokosových vlákien alebo pohánky, pretože zaistí stálu teplotu bez prehrievania. Deti sa menej potí a nemajú taký sklon ku kožným vyrážkam.


U väčšieho dieťaťa siahnite po matracoch z PUR alebo lenivej peny, dokonale sa prispôsobí tvaru tela v každej polohe. Nezanedbajte ani výber roštu, ktorý vám väčšina poskytovateľov odporučí k postieľke samo. Krásne obliečky je čerešnička na torte. Deťom sa dobre spí v bavlne, krepu aj flanelu. Menej vhodný je pre nich kĺzavý satén, pretože dieťa sa v noci odkopáva a mohlo by spať častejšie odkryté.

Ak sa dieťa nebude v postieľke dobre cítiť, bude zaspávať so strachom a v noci sa budiť, je dôvod sa znepokojovať. Určite prídete na spôsob, ako svojmu dieťaťu dopriať nehu, lásku a starostlivosť, ktorú si zaslúži.
Deti veľmi vnímavé k všetkým zmenám, ktoré môžu v počiatku vnímať negatívne. Je to hlavne presun z malej postieľky do väčšej a tiež svojej izby. Plastová postieľka s detským motívom alebo v drevenom dekore patrí medzi štandard, ale možno ju nájsť aj v tom nadštandardnom prevedení. Stačí sa len poobzerať tam, kde vám ponúkajú tie najkvalitnejšie postieľky s ďalšími inštrukciami a diely.